poppy has logged 34 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quiz

Quiz

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry