Sort by

pops has logged 54 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heliography

Heliography

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
31
House of Seven Belles

House of Seven Belles

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Duelle

Duelle

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
Amazone

Amazone

×
★★★★
Edit this entry  
28
Life Begins Tomorrow

Life Begins Tomorrow

1950
×
Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cyberstalker

Cyberstalker

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Door Into Darkness: The Tram

Door Into Darkness: The Tram

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Door into Darkness: The Neighbor

Door into Darkness: The Neighbor

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bixa Travesty

Bixa Travesty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Door Into Darkness: Eyewitness

Door Into Darkness: Eyewitness

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
Edit this entry  
23
Ivan the Terrible, Part II: The Boyars' Plot

Ivan the Terrible, Part II: The Boyars' Plot

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ivan the Terrible, Part I

Ivan the Terrible, Part I

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fuego

Fuego

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hell's House

Hell's House

1932
×
★★★½
Edit this entry  
19
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Viola

Viola

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Naked Spaces: Living Is Round

Naked Spaces: Living Is Round

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It All Started at the End

It All Started at the End

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Empty Metal

Empty Metal

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Deep Water

Deep Water

1981
×
★★½
Edit this entry  
08
Crocus

Crocus

1971
×
Edit this entry  
07
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
So Pretty

So Pretty

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Travel Songs

Travel Songs

1981
×
★★★½
Edit this entry  
04
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Milk

Milk

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Nitrate Kisses

Nitrate Kisses

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry