• Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

  • Mary Magdalene

    ★★★½

  • Game Night

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • The Greatest Showman

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • My Days of Mercy

    ★★★½

  • It

    ★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Split

  • The Edge of Seventeen

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Finding Dory

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

  • The Martian

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★

  • Jurassic World