Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dashcam

Dashcam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cinemania

Cinemania

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eniaios

Eniaios

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Orphans of the Storm

Orphans of the Storm

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eniaios

Eniaios

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Eniaios

Eniaios

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nargess

Nargess

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Invader

Invader

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Legend

Legend

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drop Squad

Drop Squad

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Asthenic Syndrome

The Asthenic Syndrome

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
23rd Psalm Branch

23rd Psalm Branch

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contract

Contract

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Return

The Return

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Contact

Contact

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dangerous Seductress

Dangerous Seductress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bitter Stems

The Bitter Stems

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trauma

Trauma

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost of Dragstrip Hollow

Ghost of Dragstrip Hollow

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Compensation

Compensation

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Style Wars

Style Wars

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Polycephaly in D

Polycephaly in D

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hand Held Day

Hand Held Day

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
O'er the Land

O'er the Land

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Curse of Bigfoot

Curse of Bigfoot

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry