Sort by

erik has logged 24 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Le Révélateur

Le Révélateur

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Capitalism: Slavery

Capitalism: Slavery

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Capitalism: Child Labor

Capitalism: Child Labor

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bitter Victory

Bitter Victory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Duel in the Sun

Duel in the Sun

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Choose Me

Choose Me

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
China Girl

China Girl

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rosa Luxemburg

Rosa Luxemburg

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fatal Pulse

Fatal Pulse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sicily!

Sicily!

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suns of Easter Island

The Suns of Easter Island

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry