Sort by

erik has logged 30 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nails

Nails

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Geomancer

Geomancer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
AIDOL

AIDOL

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Under the Skin

Evil Under the Skin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Florentina Hubaldo, CTE

Florentina Hubaldo, CTE

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Night, Spain

Good Night, Spain

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elektra

Elektra

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Deserted City

The Deserted City

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shadowrun: A Night's Work

Shadowrun: A Night's Work

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bay

The Bay

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
So's Your Aunt Emma!

So's Your Aunt Emma!

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Letters Home

Letters Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Celluloid Nightmares

Celluloid Nightmares

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tsuburo

Tsuburo

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry