RSS feed for Jonathan

Jonathan has logged 13 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The American Soldier

The American Soldier

1970
×
Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Quentin Durward

Quentin Durward

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Panic in Year Zero!

Panic in Year Zero!

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Who Am I This Time?

Who Am I This Time?

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Author! Author!

Author! Author!

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry