porroypeliculas has logged 53 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Our Lady of Hormones

Our Lady of Hormones

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prehistoric Cabaret

Prehistoric Cabaret

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Duvidha

Duvidha

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Only Son

The Only Son

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Insect

Insect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Insect

Insect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet and Lowdown

Sweet and Lowdown

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lebanon

Lebanon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strawberry and Chocolate

Strawberry and Chocolate

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reality

Reality

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vanishing landscapes

Vanishing landscapes

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
More

More

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dogora

Dogora

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Down

Don't Look Down

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Borrá todo lo que dije del amor porque no sabía bien quién era

Borrá todo lo que dije del amor porque no sabía bien quién era

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Side of the Heart 2

The Dark Side of the Heart 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Employment

The Employment

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taxidermia

Taxidermia

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kundun

Kundun

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bosch: The Garden of Dreams

Bosch: The Garden of Dreams

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
$9.99

$9.99

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

1980
×
Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Edit this entry