Kev has logged 22 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Almost Paris

Almost Paris

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry