RSS feed for Chris
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Joshy

Joshy

2016
×
★★
Edit this entry  
31
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
Edit this entry  
29
Dumb: The Story of Big Brother Magazine

Dumb: The Story of Big Brother Magazine

2017
×
Edit this entry  
27
Mister America

Mister America

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
Edit this entry  
23
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Tapes

The Suicide Tapes

2010
×
Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★
Edit this entry  
22
RiP!: A Remix Manifesto

RiP!: A Remix Manifesto

2009
×
Edit this entry  
21
Don Peyote

Don Peyote

2014
×
½
Edit this entry  
21
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★½
Edit this entry  
21
Neil Gaiman: Dream Dangerously

Neil Gaiman: Dream Dangerously

2016
×
Edit this entry  
21
I Need You to Kill

I Need You to Kill

2017
×
Edit this entry  
20
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
Edit this entry  
19
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
Edit this entry  
17
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
Edit this entry  
13
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Bad Trip

Bad Trip

2020
×
★½
Edit this entry  
12
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
Edit this entry  
10
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
09
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
Edit this entry  
08
Fittest in Dubai

Fittest in Dubai

2019
×
Edit this entry  
06
Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

2020
×
Edit this entry  
03
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★½
Edit this entry  
02
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
Read prior review Edit this entry  
30
Froning: The Fittest Man In History

Froning: The Fittest Man In History

2015
×
Edit this entry  
29
Duets: A Transworld Skateboarding Production

Duets: A Transworld Skateboarding Production

2018
×
Edit this entry  
29
Fittest on Earth: A Decade of Fitness

Fittest on Earth: A Decade of Fitness

2017
×
Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Enthusiasm

Enthusiasm

1931
×
★★★
Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
Edit this entry  
20
Eli

Eli

2019
×
Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Redeemed and the Dominant: Fittest on Earth

The Redeemed and the Dominant: Fittest on Earth

2018
×
Edit this entry  
18
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
Edit this entry  
17
Fittest in Dubai

Fittest in Dubai

2019
×
Edit this entry  
17
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
Edit this entry  
17
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Edit this entry  
16
Requiem for the American Dream

Requiem for the American Dream

2015
×
Edit this entry  
15
Freakonomics

Freakonomics

2010
×
Edit this entry  
15
I Am a Ghost

I Am a Ghost

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
Chris D'Elia: No Pain

Chris D'Elia: No Pain

2020
×
Edit this entry  
14
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Elena

Elena

2012
×
★★★
Edit this entry