• Senior Year

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Cat Burglar

  • Tall Girl 2

  • This Is Going to Hurt

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • Jungle Cruise

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Spirit Riding Free: Ride Along Adventure

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

  • Freaky

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

  • The F**k-It List

    ½

  • Athlete A

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • A Fall from Grace

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Jexi

    ½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½