• Firestarter

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • 2022 Oscar Nominated Short Films- Documentary

  • 2022 Oscar Nominated Short Films- Live Action

  • 2022 Oscar Nominated Short Films- Animated

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Beanie Mania

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★