RSS feed for Pat
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★★
Edit this entry  
16
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
The Outing

The Outing

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★
Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Edit this entry  
03
The Island

The Island

1980
×
★½
Edit this entry  
02
The Arbor

The Arbor

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Prom Night

Prom Night

2008
×
Edit this entry  
01
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★½
Edit this entry  
26
The Brood

The Brood

1979
×
Edit this entry  
24
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Edit this entry  
14
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Hamlet 2

Hamlet 2

2008
×
Edit this entry  
09
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
Detention

Detention

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fallen

Fallen

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Edit this entry  
03
American Movie

American Movie

1999
×
Edit this entry  
03
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
No Surrender

No Surrender

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
Desperation

Desperation

2006
×
★★
Edit this entry  
29
Slither

Slither

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Edit this entry  
26
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
Edit this entry  
24
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★½
Edit this entry  
21
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
School Spirit

School Spirit

2019
×
★½
Edit this entry  
16
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Spooky Town

Spooky Town

1999
×
Edit this entry