Otávio Gaudêncio has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Machete

Machete

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Manor

The Manor

2021
×
★½
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gimme Shelter

Gimme Shelter

2013
×
Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry