• Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Wounds

    ★½

  • The Lodge

    ★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Malevolent

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Cam

    ★★½

  • Await Further Instructions

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • The Open House

    ★★

  • The Night Eats the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • American Assassin

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Veronica

    ★½