Sort by

pow3rslid3 has logged 128 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Drowning Man

A Drowning Man

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Hacking Justice

Hacking Justice

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Returning to Reims (Fragments)

Returning to Reims (Fragments)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Party

The Party

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Box

Black Box

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Delicious

Delicious

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Audition

The Audition

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
France

France

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kaamelott: The First Chapter

Kaamelott: The First Chapter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry