Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Daughters of Eve

Daughters of Eve

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Navajeros

Navajeros

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midnight

Midnight

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Damned

The Damned

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
LA Plays Itself

LA Plays Itself

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Borrower

The Borrower

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Voodoo Man

Voodoo Man

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Ape Man

Return of the Ape Man

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Horror Noire

Horror Noire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Il buco

Il buco

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tale of King Crab

The Tale of King Crab

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Haruhara-san's Recorder

Haruhara-san's Recorder

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
House Arrest

House Arrest

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Want to Talk About Duras

I Want to Talk About Duras

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Moon

Blue Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Neon Bible

The Neon Bible

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Of Time and the City

Of Time and the City

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pilgrims

Pilgrims

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Movement

The Great Movement

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
We

We

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry