• Crush

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Eternals

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Firebird

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Summer of 85

  • Hamilton

    ★★

  • Greyhound

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★½

  • Scoob!

    ½

  • The Half of It

    ★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

  • May the Devil Take You Too

    ½

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Last Thing He Wanted

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ½

  • Shirley

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Dolittle

  • The App

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ½