Sort by

Ken has logged 41 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chef

Chef

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Locke

Locke

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
An Education

An Education

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Song to Song

Song to Song

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Distance Between Us and the Sky

The Distance Between Us and the Sky

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Turbo

Turbo

2013
×
★★
Edit this entry  
03
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eli

Eli

2019
×
Edit this entry