Sort by
  • Breaking Myths

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Fatal Affair

    ½

  • Unsettling Scenes

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Airplane Mode

    ★★

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • My Mom is a Character 3

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★½

  • Holiday Rush

    ½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★

  • Saria

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★

  • Daughter

    ★★★★½

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Memorable

    ★★★½

  • Rim of the World

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Yesterday

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Kitbull

    ★★½

  • Glass

    ★★

  • Minha Vida em Marte

    ★★½