Sort by

pradera has logged 131 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Pan

Pan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
1922

1922

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Primer

Primer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Praça Paris

Praça Paris

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Fala Sério, Mãe!

Fala Sério, Mãe!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tudo por um Pop Star

Tudo por um Pop Star

2018
×
½
Read the review Edit this entry