• The Power

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Antebellum

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Ava

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Lake of Death

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • The Beach House

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Spiral

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★