Peter has logged 188 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas in the Smokies

Christmas in the Smokies

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wicker Tree

The Wicker Tree

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love on a Limb

Love on a Limb

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sahara

Sahara

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Presidio

The Presidio

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry