prash has logged 68 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adele: Live at the Royal Albert Hall

Adele: Live at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adele: Live at the Royal Albert Hall

Adele: Live at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Adele: Live at the Royal Albert Hall

Adele: Live at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weekend

Weekend

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Edit this entry