Sort by
  • Adipurush

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Pathaan

    ★★★★½

  • Govinda Naam Mera

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • An Action Hero

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Bhediya

    ★★★½

  • Qala

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Monica, O My Darling

    ★★★★

  • Phone Bhoot

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Doctor G

    ★★★

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★½

  • Vikram Vedha

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★½

  • Blonde

    ½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★½

  • Athena

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★½

  • Shamshera

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Gargi

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Broker

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Joyland

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★½

  • EO

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Jayeshbhai Jordaar

    ★★

  • Amygdala

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★½