RSS feed for George

George has logged 124 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
Edit this entry  
03
The Night Before

The Night Before

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
The Family Man

The Family Man

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
Edit this entry  
13
National Treasure

National Treasure

2004
×
Edit this entry  
12
True Lies

True Lies

1994
×
Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
On the Town

On the Town

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Edit this entry  
29
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Edit this entry  
29
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
Edit this entry  
23
Old School

Old School

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beyond a Reasonable Doubt

Beyond a Reasonable Doubt

1956
×
★★★
Edit this entry