• Licorice Pizza

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Night House

    ★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★

  • Krisha

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Phoenix

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★★½

  • Two Days, One Night

    ★★★½

  • Ida

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★

  • Incendies

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • 3 Idiots

    ★★★★

  • A Serious Man

    ★★★½

  • Enter the Void

    ★★★

  • Mother

    ★★★★½

  • Thirst

    ★★★½

  • Polytechnique

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Chaser

    ★★★★