Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Primal

Primal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
Alex's War

Alex's War

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
Edit this entry  
11
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry