Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fireball: Visitors from Darker Worlds

Fireball: Visitors from Darker Worlds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Riders/Spring Dreaming

Riders/Spring Dreaming

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Riders/Spring Dreaming

Riders/Spring Dreaming

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Power of Nightmares

The Power of Nightmares

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ritual

Ritual

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Juliet and Alfa Romeo

Juliet and Alfa Romeo

2015
×
Edit this entry  
05
Homo Sapiens

Homo Sapiens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry