Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ice Demon

The Ice Demon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
11:14

11:14

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rambo

Rambo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry