Sort by

preston has logged 362 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Face of Fu Manchu

The Face of Fu Manchu

1965
×
★★★
Edit this entry  
29
Driftwood

Driftwood

1947
×
★★½
Edit this entry  
29
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Future

The Future

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paradise: Hope

Paradise: Hope

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wall

The Wall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Exiled

Exiled

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The East

The East

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Passion

Passion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borgman

Borgman

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Arendt

Hannah Arendt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Richard Did

What Richard Did

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
No

No

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★
Edit this entry  
27
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Camille Claudel, 1915

Camille Claudel, 1915

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adore

Adore

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Blume in Love

Blume in Love

1973
×
★★★
Edit this entry  
20
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle of the Year

Battle of the Year

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★½
Edit this entry  
12
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Birds

Free Birds

2013
×
★½
Edit this entry  
11
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★
Read the review Edit this entry