preston has logged 326 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rapture

Rapture

1979
×
★★½
Edit this entry  
23
From Afar

From Afar

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
De Palma

De Palma

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
04
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wave

The Wave

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Valley of Love

Valley of Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Get Squirrely

Get Squirrely

2015
×
Edit this entry  
22
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Rapture

Rapture

1979
×
★★½
Edit this entry  
17
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
As I Open My Eyes

As I Open My Eyes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
What We Become

What We Become

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Sieranevada

Sieranevada

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Boy on the Bridge

Boy on the Bridge

2016
×
Edit this entry  
08
Zoology

Zoology

2016
×
★★
Edit this entry  
08
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Human Surge

The Human Surge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★
Read the review Edit this entry