RSS feed for preston

preston has logged 299 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Behemoth

Behemoth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Essene

Essene

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Jamaica

Jamaica

2017
×
★★
Edit this entry  
19
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Son of Joseph

The Son of Joseph

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Climbing High

Climbing High

1938
×
★★★
Edit this entry  
10
Glory

Glory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
05
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★
Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Καζαντζάκης

Καζαντζάκης

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Edit this entry  
09
The Last Note

The Last Note

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nothing Factory

The Nothing Factory

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry