• Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★½

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Untold: Breaking Point

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½