• The Witcher: Nightmare of the Wolf

    The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

    Ben gayet beğendim ama açıkcası herkesin önyargı ile yaklaşmasına açık bir film, ben hep sarkastik asshole bir Witcher isterdim o yüzden tatmin oldum.

  • Dune

    Dune

    ★★★★★

    Allahın kendi elleriyle çekip yönettiği film.

  • Altered Carbon: Resleeved

    Altered Carbon: Resleeved

    ★★★★

    Kısa bir "spin-off" gibiydi ama bana o evreni ve hikayeyi o kadar özletti ki gerçekten Altered Carbon'un birinci sezonunu tekrar açıp izleyesim geldi. Grafikler ayrıca gerçekçiydi kan damlalarının dokusuna kadar dikkat edilmiş. Altered Carbon izlemiş birinin izlemesi lazım bunu da, kardeş mevzusu birazcık sıktı sadece.

  • Apostle
  • Die Hard

    Die Hard

    ★★★★

    “Die Hard is the best cop movie of all time. One cop heroically saving the day while every one else stands around and watches. It’s the story of my life.”

    - Jake Peralta.

  • Lady Bird

    Lady Bird

    ★★

    Hayatımın en boş en anlamsız en sinir bozucu 94 dakikasıydı.

  • A Quiet Place

    A Quiet Place

    ★★★½

    Oyuncuların özellikle Emily ve John’un köpeğiyim zaten oyunculuklarına da bayıldım hatta izleyenler için de fact olsun doğum sahnesini Emily tek seferde çekiyor ve o sahne bittiği an dediği şey “acıkan oldu mu?” Yani YAS QWEEN. Bird Box mantığının başka şeklinde kullanımı olmuş, sardı ama. Tek şey, ABİ SİZ NASIL BİR DURUMDA OLDUĞUNUZUN FARKINDA MISINIZ ÇOCUK MU YAPTINIZ GERÇEKTEN

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

    ALLAHIM BENİM HAFIZAMI SADECE BUNU SIFIRDAN TEKRAR İZLEYEBİLMEM İÇİN SIFIRLA NOLUR

  • Bird Box

    Bird Box

    ★★½

    Bu yalan dolan tırıvırı arkadaşlar kitabını okuyun, satırlar beni  resmen aslını izlemekten daha çok germişti. Çok etkilenemedim o yüzden.

  • Chernobyl

    Chernobyl

    ★★★★

    Ben bir daha izleyeceğim sanırım bunu, belgesel tadında dizi, iyi çekim iyi anlatım sahneleri ve geçmişten kesitleri iyi kullanım. Ayrıca her bölümünde bir sahnede 20 kişi sigara içtiğinden canım hep sigara çekiyor :/

  • Portrait of a Lady on Fire

    Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

    İzlerken aradaki sexual tensiondan dolayı sen nefes nefese kalıyorsun. Hikayeye odaklanmış bir film değil zaten genel olarak görsel/sanat filmi ve durum ağırlıklı bu yüzden herkes beğenmeyebilir ama estetik görüntü olarak seni böyle ekrana kilitliyor...

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★★

    Ari işini gerçekten biliyor çünkü modern yapımların en iyi cult tarzlarını çıkartıyor. Adam gece sahnesi kullanmadan da, jumpscare olmadan da, en ses/müzik kullanılması gereken yerde onu kullanmadan da muazzam bir korku/gerilim filmi çıkartmış. Oyunculuk desen Pugh daha ne diyelim... ayrıca en beğendiğim şey de bir Pagan olarak, Pagan kültürünü muazzam işlemesiydi (tabii o tarikattaki bir Pagan kültürünü işlemiş ama aldnalsn) Beltane bayramını anlatarak onun üstünden hikaye kurulmuş...