• O2

    ★★

  • 777 Charlie

    ★★★

  • Vikram

    ★★★★★

  • Nenjuku Needhi

    ★★½

  • Jo & Jo

    ★★½

  • Puzhu

    ★★★

  • Don

    ★★

  • Saani Kaayidham

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Payanigal Gavanikkavum

    ★½

  • Jana Gana Mana

    ★★★½

  • Kaathuvaakula Rendu Kaadhal

    ★★

  • New Normal

    ★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★½

  • Beast

  • Manmatha Leelai

    ★★★

  • Morbius

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Adam Project

  • Maaran

    ★★

  • Etharkkum Thunindhavan

  • Hey! Sinamika

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • FIR

    ★★

  • Mahaan

    ★★★★½

  • Sila Nerangalil Sila Manidhargal

    ★★★

  • Hridayam

    ★★★

  • Mudhal Nee Mudivum Nee

    ★★★

  • Putham Pudhu Kaalai Vidiyaadhaa

    ★★★

  • Anbarivu

    ½

  • Plan Panni Pannanum

  • Writer

    ★★★★★

  • Thalli Pogathey

    ½

  • Shyam Singha Roy

    ★★

  • Blood Money

    ★★

  • Madhuram

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★

  • Atrangi Re

    ★★

  • Rocky

    ★★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • 3:33

  • Anti Indian

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Jail

    ★★

  • Bachelor

    ★★★½

  • Akhanda

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Rajavamsam

    ½

  • Vanam

    ★★★½

  • Maanaadu

    ★★★

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★½

  • Sabhaapathy

    ★★

  • Dhamaka

    ★★½

  • Kadaseela Biriyani

    ★★★★★

  • Pon Manickavel

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★★

  • Kurup

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Enemy

    ★★

  • Annaatthe

  • Encanto

    ★★★

  • Jai Bhim

    ★★★★½

  • Yennanga Sir Unga Sattam

    ★★★

  • Maha Samudram

    ★★

  • Udanpirappe

  • Doctor

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • Mughizh

    ★★★★