Sort by

Jane has logged 259 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Agent Cody Banks 2: Destination London

Agent Cody Banks 2: Destination London

2004
×
Edit this entry  
23
Joy

Joy

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hearts of Christmas

Hearts of Christmas

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tron

Tron

1982
×
★★
Edit this entry  
20
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Ri¢hie Ri¢h

Ri¢hie Ri¢h

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Love Field

Love Field

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Buddy

Buddy

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Pixels

Pixels

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
What If

What If

2013
×
Edit this entry  
17
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Casper

Casper

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pixels

Pixels

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Balto II: Wolf Quest

Balto II: Wolf Quest

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Edit this entry  
15
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hearts of Christmas

Hearts of Christmas

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
Edit this entry  
15
Term Life

Term Life

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Frequency

Frequency

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Looks Like Christmas

Looks Like Christmas

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Term Life

Term Life

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Pixels

Pixels

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★½
Edit this entry  
11
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★★½
Edit this entry