Jane has logged 29 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pretty Ugly People

Pretty Ugly People

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Invisible Sister

Invisible Sister

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Peace, Love & Misunderstanding

Peace, Love & Misunderstanding

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Girl Like Her

A Girl Like Her

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
After the Ball

After the Ball

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Girl in the Book

The Girl in the Book

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★
Edit this entry  
16
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Vaxxed: From Cover-Up to Catastrophe

Vaxxed: From Cover-Up to Catastrophe

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Circle

Circle

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Feast

Feast

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Duet

Duet

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Single Life

A Single Life

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jenny's Wedding

Jenny's Wedding

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Autism in Love

Autism in Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Drumline: A New Beat

Drumline: A New Beat

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry