Jane has logged 98 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★
Edit this entry  
05
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Storks

Storks

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Little Mermaid

Little Mermaid

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
02
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Storks

Storks

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Beastly

Beastly

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bring It On: Worldwide #Cheersmack

Bring It On: Worldwide #Cheersmack

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Naked

Naked

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Those People

Those People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zoom

Zoom

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
That's What I Am

That's What I Am

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anatomy of a Love Seen

Anatomy of a Love Seen

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
02
Being 17

Being 17

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Albion: The Enchanted Stallion

Albion: The Enchanted Stallion

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!

A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!

2011
×
½
Edit this entry  
12
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Diary of Anne Frank

The Diary of Anne Frank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Colonia

Colonia

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Undecided: The Movie

Undecided: The Movie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sahara

Sahara

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pocahontas II: Journey to a New World

Pocahontas II: Journey to a New World

1998
×
★★½
Edit this entry  
24
School for Scoundrels

School for Scoundrels

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kiss and Cry

Kiss and Cry

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Matchbreaker

The Matchbreaker

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Host

The Host

2013
×
★★★★★
Edit this entry