• Miss Americana

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Mary, Mary, So Contrary

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Scales

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Bombay Rose

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Stay Awake, Be Ready

    ★★★★

  • Piece of Meat

    ★★★

  • Adam

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Diary of Cattle

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★½

  • Love, Antosha

    ★★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • The Report

    ★★★

  • Monos

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Creed II

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★