• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • dreamlあnd

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Bubble

    ½

  • The House

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Captain Nova

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Squid Game

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • ARCANE

    ★★

  • Epílogo

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Play It Safe

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

  • WandaVision

    ★★½

  • Horimiya

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Executive Order

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Another Round

    ★★★★

  • DNA

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★

  • Slalom

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • Made in Italy

    ★★

  • Coming Out

    ★★★½

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Gagarine

    ★★★½

  • How to Be a Good Wife

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★

  • Days

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • All the Dead Ones

    ★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★½