Dan has logged 29 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Confession of Murder

Confession of Murder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Feels

The Feels

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
04
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry