Joseph has logged 128 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Session 9

Session 9

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Opera

Opera

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry