RSS feed for Milo

Milo has watched 28 crime films released in the 1990s.

  • Life

    ★★★★½

  • Rush Hour

    ★★★★

  • Ronin

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • Metro

    ★★★½

  • The Long Kiss Goodnight

    ★★★★½

  • Fargo

    ★★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★★

  • Heat

    ★★★★

  • Strange Days

    ★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Desperado

    ★★★½

  • Batman Forever

    ★★½

  • Bad Boys

    ★★★½

  • The Usual Suspects

    ★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • The Mask

    ★★★★

  • Speed

    ★★★★

  • Batman: Mask of the Phantasm

    ★★★★

  • Judgment Night

    ★★★½

  • True Romance

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★½

  • Juice

    ★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★

  • Miller's Crossing

    ★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★