Sort by
  • Fantastic Four

  • Making of The Last of Us

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★★★

  • Somebody I Used to Know

    ★★★

  • Teen Wolf: The Movie

  • A Man Called Otto

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★★

  • Christmas Party Crashers

  • Disenchanted

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Spirited

  • Falling for Christmas

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Carmen

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • DC League of Super-Pets

  • Neighbours: End of the Road

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Man from Toronto

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★½

  • Father of the Bride

  • Hustle

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • Along for the Ride

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Bubble

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: The Book of Dust — La Belle Sauvage

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Book of Love

    ★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • How to Please a Woman

    ★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Anything Goes

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ½

  • Maya and the Three

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½