Sort by

Tyler has logged 41 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Thin Man

Another Thin Man

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★
Edit this entry  
09
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry