• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Chauve-souris: alliée ou ennemie?

  • God's Not Dead: We The People

  • Squid Game

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Mad God

  • The Green Knight

  • France

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

  • Benedetta

  • Ascension

    ★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★

  • Q: Into the Storm

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Education

  • Alex Wheatle

  • Red, White and Blue

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Mangrove

  • Lovers Rock

  • Tenet

    ★★

  • Shakespeare’s Shitstorm

    ½

  • She Dies Tomorrow

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Murder Death Koreatown

  • Sleep

    ★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Possessor

    ★★★★

  • His House

    ★★½

  • Klaus

    ★★½

  • The Forest of Love

  • The Irishman

  • Saint Maud

    ★★½

  • Stories from the Chestnut Woods

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

  • Joker

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • Gaza Fights for Freedom

  • Midsommar

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Family Romance, LLC

  • First Love

  • Sorry We Missed You

  • The Dead Don't Die

  • Roe v. Wade

    ½

  • Swallow

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • Unplanned

    ½

  • The Beach Bum

  • Knives and Skin

  • The Wandering Earth

    ★½

  • The Souvenir

  • American Factory

  • The Hole in the Ground

  • It Comes

    ★★

  • Bad Times at the El Royale