• A Perfect Pairing

    ★★★

  • All the Old Knives

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • The Invisible Thread

    ★★★★

  • Heart Shot

  • I Want You Back

    ★★★

  • The Royal Treatment

    ★★★★

  • Death to 2021

  • Diabolik

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Kaizoku Sentai: Ten Gokaiger

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Robin Robin

  • My Love Mix-Up!

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★½

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Kamen Rider Saber + Kikai Sentai Zenkaiger: Superhero Chronicle

    ★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Loki

    ★★

  • Mascarpone

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mashin Sentai Kiramager vs. Ryusoulger

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Healin' Good♡Pretty Cure: GoGo! Big Transformation! The Town of Dreams

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Mashin Sentai Kiramager: Bebop Dream

    ★★★

  • Kikai Sentai Zenkaiger The Movie: Red Battle! All Sentai Rally!!

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★