Sort by

Prinkips has logged 255 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Love Mix-Up!

My Love Mix-Up!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anastasia

Anastasia

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kaizoku Sentai: Ten Gokaiger

Kaizoku Sentai: Ten Gokaiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone

Gone

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Haunt Me

Haunt Me

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
Read the review Edit this entry  
15
By Hook or by Crook

By Hook or by Crook

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lazy Woman

Portrait of a Lazy Woman

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
Bessie

Bessie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry