Sort by
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Ride Like a Girl

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Descendants 3

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Judy & Punch

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Mule

    ★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Night Hunter

  • Taylor Swift: The Road to Reputation

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Bad Seed

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nun

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • He's Out There

    ★½

  • Little Italy

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½